Обележен Дан јабука

Октобар је месец правилне исхране и промоције здраве хране. Тим поводом библиотекарка и   ученици у библиотеци су на занимљив начин, обележили 20.октобар – Дан јабука. Овај дан је у нашој школи први пут обележен прошле године са циљем указивања на здравствени значај тог воћа.

Унашој традицији, обичајима али и књижевности јабука је симбол здравља,лепоте, радости и љубави.

На самом почетку програма библиотекарка је деци нагласила да је јабука једина воћка која има свој светски дан и да се он обележава 20. октобра. Дан јабуке у свету је први пут обележен 1990. Године са циљем указивања на здравствени значај тог воћа и да би се истакле многобројне сорте јабуке.

Задатак ученика је био да на интернету пронађу једну причу и две песме које говоре о јабукама.

Деца су на Интернету пронашла причу ,,Јабука “, аутора Видосаве Стојшина –Неде , песмицу ,,Јуца са великом јабуком “ ,Јована Јовановића Змаја и пемицу ,,Јеж и јабука“ Гвида Тартаље.

Пронашле песмице су читали ,а затим смо разговарали о њима. Кажу да им је било веома лепо и занимљиво.

И за крај представили су јабуке својим цртежима.

PA201406         PA201407

PA201410         PA201412